Trening canicross – dla początkujących

Rejestracja ukończona

Szczegóły wydarzenia

Nazwa wydarzenia Trening canicross – dla początkujących
Opłata startowa 150 punktów kup więcej
Maks. uczestników 6
Aktualnie uczestników 0
Miejsce Warszawa - Nad Wisłą
Miejsce startu Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie
Data 15. 01. 2018
Termin anulowania rezerwacji 14. 1. 2018, 19:00
Start 19:00
Organizator Biegamyzpsem.pl
Kontakt do organizatora beata@biegamyzpsem.pl, tel.: 697 685 932
Regulamin treningów Biegamyzpsem.pl
  • Trenować mogą wszystkie psy, które skończyły rok, niezależnie od płci, rasy i wielkości.
  • Nie wolno puszczać psów luzem – chyba, że po porozumieniu z instruktorem
  • Trenujemy niezależnie od pogody. W bardzo złej pogodzie, która uniemożliwia trening, poinformujemy Cię o anulowaniu treningu. Wydane punkty zwrócimy w całości.
  • Bezpłatne anulowanie rejestracji jest możliwe najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem treningu.
  • Po anulowaniu rejestracji najpóźniej 24 godziny przed treningiem, punkty zostaną zwrócone na Twoje konto w pełnej ilości.
  • Późniejsza anulacja nie jest możliwa, a punkty nie zostaną zwrócne.
  • Uczestnictwo w treningu jest na własne ryzyko. W pełni odpowiadasz za swojego psa oraz szkody wyrządzone przez siebie lub psa.
Trening dla początkujących

Jeśli masz szelki dla psa, smycz amortyzowaną i pas dla siebie, zabierz je na trening. Sprawdzimy, czy są odpowiednie dla Ciebie i Twojego psa, . Sprzęt możesz wypożyczyć także u nas. Elementy wyposażenia muszą być zaakceptowane przez trenera.

Jeżeli Twój pies jest bojaźliwy lub Twoja suka ma cieczke, poinformuj o tym instruktowa przed treningiem. Pies, który wykazuje agresję w stosunku do innych psów lub uczestników, nie może brać udziału w treningu. Ponieważ wiemy, że niektóre psy mają problem, aby szybko przystosować się do nowych warunków i obecności innych psów w grupie, akceptujemy, a czasem nawet prosimy, o założenie psu kagańca, jeżeli jest to sposób na kontrolę jego zachowania. Zamiast natychmiastowego opuszczenia treningu dajemy w ten sposób szansę psu na poznanie nowych okoliczności i sposobu zachowania się na treningach. Wspólne regularne ćwiczenia i korygowanie niepożądancyh zachowań, np. poprzez zatrzymanie się w trakcie biegu, krzyknięcie komendy („nie”, „fuj”) pomagają psom unikania wchodzenia w konflikty podczas biegu. Kaganiec powinien być lekki i na tyle duży, aby pies mógł swobodnie ziać.  Złe traktowanie psa jest zabronione.

Lekcję dla początkujących zaczynamy od przyzwyczajania psa do ciągnięcia – na początku za pomocą łańcuchów. Spokojnie, nie jest to nic, co mogłoby Twojemu psu wyrządzić krzywdę.  Informujemy, na czy to polega i czemu służy, a w trakcie i po odbiegnięciu poszczególnych dystansów, każdy dostaje indywidualne wskazówki od instruktora. Praca z łańcuchem to bieg około 200 – 300 metrów.

Ubierz się w sportowy, wygodny strój. Zabierz ze sobą tylko niezbędne rzeczy, które nie będą przeszkadzały Ci w bieganiu. Pamiętaj, że trenujemy w terenie i nie mamy ze sobą szatni.

Zalecamy wziąć wodę dla swojego psa i dla siebie, a także trochę przysmaków. Minimalnie dwie godziny przed treningiem nie wolno karmić psa. Może być, a nawet powinien, napojony.

Druga część treningu to bieg ok. 2 km podzielony na krótkie odcinki (300-400 m w zależności od możliwości i warunków). W tej części ćwiczymy różne konfiguracje biegowe i zwracamy uwagę na sytuacje, które mogą Cię spotkać na zawodach lub podczas samotnego biegu z psem.

Uczestnik biegnie za psem. Wyprzedzanie psa, ciągnięcie go, czy zmuszanie do poruszania się naprzód jest zabronione. Jeśli pies nie chce lub nie może dalej biec z jakiegokolwiek powodu, to znak, że Wasz trening powinien się zakończyć. Pozwól psu odpocząć w domu lub na spacerze, sprawdź czy np. nie ma zranionej łapy. Odpoczynek jest ważny, ale nie zamartwiaj się, wcale nie oznacza to końca przygody z canicrossem.

Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział w treningach wyłącznie za zgodą opiekunów prawnych. Pies powinien mieć ważne obowiązkowe szczepienia.