Dog biathlon

O dog biathlonie

Dog biathlon to nowa, 100% bezpieczna i cicha dyscyplina dla wszystkich fanów biathlonu i wielbicieli nowych wrażeń. Treningi i zawody dog biathlonu są prowadzone w Czechach. Wykorzystuje się bezpieczne karabinki laserowe, które przy wystrzale nie wydają żadnego dźwięku. 

Kilka przydatnych informacji:

Nie musisz mieć doświadczenia, jak Tomasz Sikora, wystarczą Twoje chęci 🙂 W dniu zawodów od rana możesz poćwiczyć strzelanie w ramach opłaty startowej. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu oprócz tego do biegania z psem. I psa.

Bieg: 3 okrążenia.

ENDURO: 3x około 3 km

SPRINT: 3x około 600 m

  • Po pierwszym i drugim okrążeniu dobiegniesz do stanowisk strzelniczych. Odległość do tarczy: 10 metrów. Ilość strzałów: 5.
  • Za każdy nietrafiony strzał otrzymasz 20 dodatkowych sekund do całkowitego czasu biegu.
  • Przy każdym stanowisku strzelniczym będzie na Ciebie czekać pomocnik z przygotowanym karabinkiem, który przytrzyma Twego psa podczas strzelania.
  • Po trzecim okrążeniu pobiegniesz już bezpośrednio do mety.
  • Zwycięzcą jest zawodnik z najkrótszym czasem.
  • W zawodach mogą też brać udział dzieci (na krótszym dystansie).

Najbliższe terminy Dog biathlon CUP 2019:

14 września

19 października

19 listopada:

 

Jeśli jesteś zainteresowany dog biathlonem w Czechach, zgłoś się do nas. Spróbujemy pomóc. Napisz na info@biegamyzpsem.pl

Nie chcesz, aby Cię ominęła żadna informacja ze świata Biegamyzpsem? Wypróbuj nasz newsletter, a o wszystkim będziesz wiedzieć jako pierwszy…

Subskrypcja

Partnerzy Dog biathlonu