Jak zacząć z canicrossem?

running_belt_8202-1-1170x780_2018

United colors of canicross

Bieg z psem przynosi wiele radości psom i ich właścicielom. Zadba o Twoją formę i pomoże Ci zmęczyć psa. Canicross może uprawiać ze swoim psem każdy. Ograniczenia nie istnieją. Wielkość psa czy rasa nie są najważniejsze, ani Twoje doświadczenia sportowe. Na treningach i zawodach możesz spotkać mieszankę psów i ludzi. Zacząć jest łatwo. Wystarczy obrać odpowiedni kierunek. Przygotowaliśmy kilka porad na dobry start. Wybiegnąć jednak musisz już sam… 

kolo5_stene2

Pozwól psu dorosnąć

Wielkość nie jest ważna, wiek jest. Przynajmniej w przypadku psów… Zaprzęganie szczeniąt to częsty błąd. Pozwól swemu pieskowi dorosnąć. Niczego nie przyśpieszysz. Pracuj ze szczeniakiem nad posłuszeństwem, pozwól na kontakty z innymi psami, buduj z nim bliską więź. Korzystaj z każdego dnia na maksimum, ale z zaprzęganiem zaczekaj do ukończenia przez psa 12 miesięcy. U bardzo dużych ras zaczekaj nawet do 16 – tego miesiąca życia. Twój towarzysz odwdzięczy się za to długą sportową karierą.

kolo2_skupina

Nie biegaj sam

Dużą motywacją dla psa jest bieganie z innymi psami. Bieg w grupie jest dla niego jak zastrzyk adrenaliny. Dla wielu psów to najlepszy sposób jak je nauczyć ciągnąć. Na wspólnych treningach dla początkujących i dla zaawansowanych dowiesz się wszystkiego, co potrzeba, wypróbujesz sprzęt i będziesz mógł/ mogła zadać milion różnych pytań dotyczących canicrossu. 

kolo5_vybaveni

Zaopatrz się w dobry sprzęt

Na początek będziesz potrzebować pas dla biegacza, smycz amortyzującą i uprząż dla psa. Sprzęt zwykle wybierasz jeden raz za psiego życia, dlatego nie spiesz się z jego wyborem. Na wspólnych treningach masz możliwość wypróbowania sprzętu oraz poradzenia się instruktora w jego kwestiach. Możesz się też z nami skontaktować telefonicznie lub przez e-mail (kontakt).

kolo3_discipliny

Spróbuj innych dyscyplin

Psy można zaprzęgać nie tylko do biegu. Jeśli nie chcesz albo nie możesz biegać, nie rezygnuj tak łatwo ze sportu z psem. Wypróbuj jazdę na rowerze (bikejoring), hulajnogę (scooter) lub jazdę na biegówkach (skijoring). Ani w tych dyscyplinach wielkość psa nie jest najważniejsza.

Pobiegnij z naszymi intruktorami.

Zapisz się na trening